سخن امام رضا علیه السلام، هنگام فرا رسیدن ماه رمضان

مام رضا علیه‏السلام فرمود: حسنات در ماه رمضان، پذیرفته‏اند و گناهان در آن، آمرزیده. هر کس در ماه رمضان یک آیه از کتاب خدا بخواند، مثل کسى است که در غیر آن، ختم قرآن کرده باشد و هر کس در این ماه، به صورت برادر مؤمنش بخندد، خدا را در قیامت دیدار نخواهد کرد، مگر آن که در چهره او خواهد خندید. (مقصود، تجلّى حضرت حق ـ جلّ و علا ـ با صفت رحمت و رأفت بر دل مؤمن است.) و به بهشت، مژده‏اش خواهد داد .   

و هر کس در آن ماه، مؤمنى را یارى کند، خداوند، او را بر گذشتن از صراط ، در آن روز که قدم‏ها بر آن مى‏لغزد، یارى خواهد کرد. و هر کس در آن، خشم خود را نگه دارد، خداوند نیز روز قیامت، خشمش را از او نگه خواهد داشت. و هر کس در آن، ستم‏دیده‏اى را یارى کند، خداوند، او را در دنیا بر ضدّ کسى که با وى دشمنى نماید، یارى مى‏کند و روز قیامت نیز هنگام حساب و میزان، یارى‏اش مى‏نماید.   

ماه رمضان، ماه برکت است، ماه رحمت، ماه آمرزش، ماه توبه و بازگشت به سوى خدا . هر کس در ماه رمضان آمرزیده نشود، پس در چه ماهى آمرزیده گردد؟!

پس از خداوند بخواهید که در این ماه، روزه شما را بپذیرد و آن را آخرین رمضان شما قرار ندهد و شما را بر طاعت خویش توفیق دهد و از نافرمانى خود نگه دارد، که او بهترین کسى است که از او درخواست مى‏شود .   


/ 1 نظر / 4 بازدید
وحید کارگر

انشا ا... مارو نیز از دعاهای خودتون محروم نکنید راستی حلول ماه مبارک رمضان را نیز تبریک می گویم