از ماست که بر ماست

پس از انتشار خبر دعوت از مسئولین برای حضور در مسجد یکی از اهالی محل نظراتی راجع به این کار دادند که بهتر است با هم بخوانیم:

" تورو خدا هر تقاضایی میخواهید داشته باشید بجز اینکه از این زمین واسه فوتبال تقاضا نکنید آخه دیگه از سروصداهاشون آسایش نداریم.حالاسروصدای مسجد میشه باهاش کنار بیاییم(متفکر) ولی سروصدای بچه ها دیگه هیچی!بماند از مدرسه ایکه فردا پس فردا باز میشه,یکم به فکر همسایه ها هم باشید"

ضمن تشکر بسیار از این که به ما اطمینان کرده اند و صادقانه نظرات خود را بیان نمودند بد نیست چند نکته را متذکر شویم:

1-مگر فرزندان خودتان مدرسه نمی روند؟ مگر در مدرسه های دیگر بچه ها سر و صدا نمی کنند؟ مگر نه این است که هر مدرسه ای دارای همسایه است؟ چگونه است که سر و صدای بچه های شما باعث آزار و اذیت همسایگان مدارس دیگر نمی شود ولی برای شما مزاحمت ایجاد می کند و اگر این دلیل خوبی است پس بهتر است درب کلیه مدارس را ببندیم و مدارسی خارج از شهر بسازیم تا کسی رنجوده نشود و این یک امری محال است و چاره ای جز این وجود ندارد.

2- زمین فوتبال متعلق به جوانان محله است و این حق جوانان است و اگر این کار در اینجا صورت نگیرد در بالا دست ها هزینه می شود. آیا این عیب است که پیگیر حقوق جوانان باشیم؟ آیا یک جوان در این محل از امکانات کافی برخوردار است؟ به دور از همه ی اینها می دانید که قرار است زمین فوتبال جهت ساخت آپارتمان واگذار شود و آنگاه به نظر شما وقتی آپارتمان سازی شد شما آرامش خواهید داشت؟

به دور از همه ی اینها این کار به خاطر درخواست خود شما عزیزان بود. نخاله های ساختمانی دور زمین باعث ایجاد گرد و خاک زیاد می شود و این مشکل صدای همسایگان را در آورده است و ما برای اینکه این مشکل را برطرف کنیم اقداماتی انجام دادیم بعد عنوان می شود کمی به فکر همسایه ها باشید.

3- اینجا طرح زمین فوتبال نیست بلکه مجموعه ی ورزشی است که چنانچه پیگیری ها نتیجه داشته باشد باید تبدیل به سالن چند منظوره شود نه یک زمین فوتبال سرباز.

4-هیچ کس نمی داند چقدر برای پیگیری این کارها زمان صرف شده است،مثلا زمین پارک از سال 80 تا بحال دهها بار نامه نگاری شد. بارها وعده ی ساخت داده شده است در هر بار پیگیری که چند ماهی نیز طول می کشید بعضی از دوستان مسجد از زندگی خود گذشتند کار خودشان را کنار گذاشتند و ماه ها و سالها پیگیر کار ها بودن تا به این جا برسد و حالا که نزدیک به نتیجه گیری است اینگونه قدر دانی می کنند که کمی نا مهربانانه و غیر منصفانه است.

5-نمی دانیم منظور ایشان از سر و صدای مسجد چیست؟

ما فقط اذان و اقامه را از بلندگو پخش می کنیم که تقاضای بسیاری از اهالی محله است قبلا دعای ندبه پخش می شد به درخواست برخی اهالی دیگر پخش نکردیم.سخنرانی ها پخش می شد که دیگر پخش نمی کنیم ولی دیگر نمی توان اذان را پخش نکرد. ما همگی مسلمانیم و این گونه حرفها از زبان یک فرد مسلمان جای تعجب دارد. همین صحبت ها و واکنش هاست که دل امام زمان را به درد می آورد. اگر نخواهیم تحمل شنیدن کوچکترین صدایی از مسجد را داشته باشیم چگونه می خواهیم ندای "انا مهدی" حضرت حق را بشنویم.

تا زمانی که نگرش ما به محل و اطرافمان اینگونه باشد مطمئن باشید هیچ گاه حرکت مثبتی صورت نخواهد گرفت  و چند نفری که به دنبال پیشرفت محله هستند دلسرد  شده و به کار خود پایان می دهند.و در اینجاست که باید گفت:"از ماست که بر ماست"

تا زمانی که خود افراد محله دوست نداشته باشند محله ای آباد در اختیار داشته باشند آنوقت چه انتظاری می توان از مسئولین داشت؟

لطفا با نظرات سازنده ی خودتان ما را یاری کنید

 

/ 24 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وحید کارگر

از نظرات صادقانه شماها ممنونیم چشم سعی می کنیم مثبت اندیش تر ، صبورتر ، بامنطق تر و پخته تر عمل کنیم(اینم انتقاد پذیری) اگه کسی دلخور شده ببخشید فقط خواهشن نام خودتان را هرچند مستعار بنویسید تا خالی نباشد.

همسایه

یک کلام هم از پدر عروس!(عباس آقا)بابا به پیر به پیغمبر با کسی سر جنگ ندارم بخدا!ای خدا چجوری بهشون حالی کنم [متفکر]ما نوکر دربست مسجد و وبلاگش هستیم اگه حرفی زده شده از روی عصبانیت بوده غلط بکنیم خوبه عباس آقا؟از لطفت ممنون آقا وحید حالا شد.اگه دوباره بد نمیشه اون دوتا نظریه هم مال همسایه هست0

عباس

میخوایم باهم در کنارهم کار کنیم.منظور بدی نداشتم.ممنون.پدر عروس.

همسایه

مادر کنار هم کار میکنیم منتها بعضیا باید چشم بصیرت داشته باشند مارو میبینند[خمیازه]

باروتکوب

مسجد در کنار نطرات شما عزیزان رشد و توسعه پیدا خواهد کرد؟خواهان آن هستم که تا آنجا که می توانید صبورانه تر به هم جواب بدهید؟(هر دو طرف) و از نام مستعار هم کمتر استفاده کنید تا نظرات جنبه واقعی تری به خود پیدا کند؟با تشکر

همسایه های مسجد

آقای باروتکوب.خودمونو معرفی نکردیم بنا بود حکم اعدام البته با دادگاه صحرایی واسمون ببرن وای به حال روزی که بفهمن اونوقت که دیگه[وحشتناک]

باروتکوب

با سلام خدمت همسایه های مسجد من از طرف همه عزیزان که در مسجد کار میکنند که من هم عضو کوچکی از این خانواده هستم اگر توهینی به همسایه ا ی شده از همه همسایه ها عذرخواهی میکنم اخه شما می نویسید همسایه های مسجد یعنی این وازه را جمع می بندید آیا واقعا این نظرات به صورت دسته جمعی نوشته می شود؟

همسایه

بله.در مواقعیکه کلمه ی همسایه بکار برده شده شاید تک نظر بوده ولی حرف اول که اصلا قصد گلگی از کسی نبوده وفقط یجورایی میخواستیم آرامش محل حفظ بشه ودست کمک بسوی شما دراز کردیم.نظر چند تا همسایه البته بیخبر از همه جا بوده.

همسایه

خدمتتون عرض کنم که اول از همه نمازو روزه هاتون قبول.عیدتون هم مبارک.آقا وحید بچشم دیگه قول که گله ای در کار نباشه[گل]جا داره که از شما عزیزان تشکر کنم البته هم از طرف خودم هم از طرف همسایه ها0امیدوارم این ذوق و شوق هیچوقت از بین نره .خدا قووت[دست]

راستی آدرس وبلاگ در دسترس بزارین